http://vip.allmart.pl/


Okna

Nasze okna z PCV są zbudowane tak, aby były trwałe i bardzo łatwe do utrzymania. uPVC jest trwałym materiałem, który nigdy się nie zgnieje, nie rdzewieje, łuszczą się lub płatki, a także nie zawiera ołowiu i podlega recyklingowi. Są także wyposażone w łatwe do czyszczenia zawiasy, dzięki czemu potrzeba tylko sporadycznego wytarcia przy użyciu ciepłej wody z mydłem, aby cały czas wyglądać idealnie przez cały rok.

Okna PCV

Okna drewniane

Okna dachowe


Ramy okienne z PVC
        Ramy z PCW (polichlorek winylu) są wykonane z odpornych na uderzenia profili PCV, wytwarzanych przez wytłaczanie, o przekroju i kształcie zbliżonym do aluminium. Profile są łączone ze sobą za pomocą zgrzewania na gorąco, a akcesoria nakładane są za pomocą samogwintujących śrub stalowych.
        Charakterystyka tego typu urządzeń jest niezwykle zmienna. Rzeczywiście, na rynku istnieją naprawdę niskiej jakości marki, a wiele znanych marek - przede wszystkim niemieckich - produkuje okna PCV, które stanowią absolutną górę rynku. Wśród osobliwości należy jednak wymienić:
o    doskonała izolacja termo-akustyczna, szczególnie w modelach z kilkoma izolowanymi komorami;
o    wyjątkowo ograniczona konserwacja, co czyni je idealnymi nawet dla bardziej ekstremalnych środowisk, takich jak nadmorskie lub górskie kurorty z dużymi zakresami temperatur;
o    możliwość tworzenia profili PVC wzmocnionych prętami ze stali antywłamaniowej i mównicą ze wszystkich czterech stron, ze względów bezpieczeństwa.
        Żelazne ramy należy odpowiednio zabezpieczyć, za pomocą odpowiedniego malowania, przed utlenieniem i rdzą, odpowiednio odmalowując co 2/4 lata i natychmiast interweniując w przypadku „odprysków” farby i / lub obecności punktów rdza.
        Estetyka okien PCV może nie jest tak elegancka, jak w przypadku okien drewnianych, ale wiele modeli z wykończeniem drewnopodobnym ma naprawdę doskonałą jakość, a jedynie bardzo uważne ich obserwowanie pozwala dostrzec różnicę w stosunku do naturalnego drewna: w rzeczywistości, PVC może być wykończone na różne sposoby, poprzez wytłaczanie lub malowanie, a nawet za pomocą folii akrylowych, które w rzeczywistości nadają mu wygląd podobny do drewna.

____________-------------------------

Aluminiowe ramy okienne
         Ciągłe udoskonalenia technologiczne znacznie przyspieszyły produkcję aluminiowych ram okiennych (w szczególności profilów wytłaczanych przeciwkorodowo), co już potwierdzono w poprzednich dekadach w przypadku instalacji na dużą skalę (pełne ściany, jasne okna itp.). Obecnie zastosowanie ram aluminiowych jest praktycznie powszechne dzięki niezaprzeczalnym zaletom:
o    nieodkształcalność elementów;
o    opór i lekkość;
o    łatwość przetwarzania;
o    brak lub w każdym razie znaczne ograniczenie niebezpiecznych utleniania;
o    możliwość tworzenia pożądanych wykończeń chromatycznych, za pomocą kąpieli anodowej lub malowania proszkowego lub elektro-kolorowego, zarówno w jednym kolorze (złoty, brązowy, srebrny), zarówno w kolorach RAL, jak i w emulacji materiałów (np. słoje drewna);
o    minimalna konserwacja i łatwe czyszczenie.
        Niestety aluminium, podobnie jak każdy inny metal, jest przewodnikiem cieplnym, więc aby móc go wykorzystać do realizacji ram zewnętrznych o odpowiednim stopniu izolacji termicznej i akustycznej, konieczne jest przyjęcie odpowiedniego projektu ram, przy użyciu techniki przerwa termiczna. Cięcia termicznego jest sposób wytwarzania, który odbywa się przez wstawienie pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną częścią wytłaczanie taśmę z poliwęglanu lub podobnego materiału na właściwości fizyczne, która działa jako bariera dla przechodzenia ciepła i hałasu.
Ramy drewno-aluminium i aluminium-drewno
        Aby zwiększyć parametry termoizolacyjne aluminiowych ram okiennych i nadać drewnianej ramom większą wytrzymałość, łączone są szczególne cechy poszczególnych wyżej wymienionych materiałów i powstaje ramka drewniano-aluminiowa o niewątpliwej wartości technicznej i technologicznej , szczególnie w połączeniu z odpowiednim „zaawansowanym” szkłem izolacyjnym , do budowy okien i drzwi francuskich .


        W zależności od „konstrukcji nośnej” i „konstrukcji przykrywającej” rama okna może być wykonana z drewna-aluminium (z drewnianą ramą nośną, podczas gdy aluminium służy tylko do zewnętrznej powłoki) lub z aluminium-drewna (rama nośna w aluminium, podczas gdy drewno przyjmuje jedynie funkcję powłoki wewnętrznej), łącząc dwie części za pomocą kotew lub żywic.
        Oczywiście można wybrać kolor zewnętrznego aluminium i esencję drewna wewnętrznego, z szerokimi możliwościami dostosowania ramy, zarówno pod względem estetycznym, jak i zgodnie z dostępnym budżetem.